President da la Confederaziun Ueli Maurer

President da la Confederaziun 2019, schef dal Departament federal da finanzas DFF

Persunal

Ueli Maurer-Porträt-freigestellt-Hochformat

Naschì il 1. da december 1950
maridà, 6 uffants (annadas: 1978 - 1997)
burgais dad Adelboden (BE) e da Hinwil (ZH)
scola primara e secundara a Hinwil
emprendissadi commerzial

Activitads professiunalas e politicas

Activitads professiunalas da cusseglier federal Ueli Maurer
Durada Activitads professiunalas
1994 - 2008 Mainagestiun da l'Uniun purila da Turitg
1974 - 1994 Mainagestiun d'ina associaziun agricula
Incumbensas da cusseglier federal Ueli Maurer
Durada Incumbensas
05.12.2018 Elecziun sco president da la Confederaziun 2019
06.12.2017 Elecziun sco vicepresident da la Confederaziun 2018
Dapi 01-01-2016 Schef dal Departament federal da finanzas DFF
05.12.2012 Elecziun sco president da la Confederaziun 2013
14.12 2011 Elecziun sco vicepresident da la Confederaziun 2012
2009-2015 Schef dal Departament federal da defensiun, protecziun da la populaziun e sport DDPS
10.12.2008 Elecziun en il Cussegl federal
1996-2008 President da la PPS Svizra
1991-2008 Cusseglier naziunal
1983-1991 Deputà dal chantun Turitg
1978-1986 Cusseglier communal a Hinwil

Ultima midada 20.12.2018

Tar il cumenzament da la pagina

https://www.efd.admin.ch/content/efd/rm/home/das-efd/der-departementsvorsteher/ueli-maurer.html